Urządzenia Phiplips’a mają dwie dodatkowe funkcje algorytmu, o których większość osób nie wie. Nawet profesjonaliści mają problem aby wyjaśnić o co w nich chodzi. Rozwiejmy te wątpliwości.
Opti-Start– w przypadku trybu automatycznego urządzenie będzie rozpoczynało terapię nie od najniższego ciśnienia jak to się dzieje zazwyczaj, ale od razu podniesie je do wartości zbliżonej do optymalnego ciśnienia (90%) z poprzednich sesji; w mojej ocenie bardzo cenna funkcja, która zapobiega wystąpieniu bezdechów na początku sesji; polecam włączyć
EZ-Start– funkcja używana w pierwszych dniach terapii i ułatwiająca przystosowanie się pacjenta do aparatu. W skrócie działa to w ten sposób, że algorytm przez pierwsze kilka dni sztucznie zaniża ciśnienia aby dać czas na dostosowanie się; jest to dobra funkcja ale nie da wszystkich osób, ponieważ część z nich źle reaguje na zbyt niskie ciśnienia (uczucie niedotlenienia)

